. . :DDE server pro TELEMAT : . .|. . :SW komunikačních centrál: . .|


Zobrazení v Microsoft Excel DDE Server umožňuje snadno realizovat místní zobrazení dat z procesní stanice TELEMAT L 060, L 100 a L 200 v prostředí operačních systémů Windows. K zobrazení a zpracovaní dat je možné použít jakýkoliv program podporující DDE komunikaci, např. Microsoft Excel či Microsoft Visual Basic. Pro uživatele je nejpříjemnější prostředí Microsoft Excel, který poskytuje bohaté možnosti v grafické reprezentaci a v matematickém zpracování měřených dat. Je možno data nejen zobrazovat, ale i zadávat předvolby či jiné informace – např. neměřené (tzv. virtuální) hodnoty. V omezeném rozsahu je možná i archivace dat a jejich zobrazení ve formě grafu.
Příklad zobrazení


Nahoru


Programové vybavení komunikačních centrál zabezpečuje činnost centrál v reálném čase. Programové vybavení využívá opět operační systém reálného času AMX verze 2.04 kanadské firmy KADAK Products Ltd., určený pro řadu mikroprocesorů MOTOROLA 68000. Základní programové vybavení komunikační konfigurace sítě procesních stanic.

Základní programové vybavení zabezpečuje:

  Automatické a inteligentní vytváření komunikačních procedur
  Automatické snímání přesného údaje datum – čas
  a synchronizace časového údaje v podřízených procesních
  stanicích a v nadřízeném řídicím počítači – option
  Automatické hlídání běhu komunikačních programů
  Vyhodnocování informací, které vedou k okamžitému
  spojení s centrálním řídícím počítačem
  Automatický restart při výpadku napájecího napětí nebo
  při rušení s hlášením nového startu řídícímu počítači
  Testovací a monitorovací programy
  Komunikační rozhraní pro alarmové hlášení pomocí
  telefonu V 22 – option


Option:

Jako rozšiřující programové vybavení mohou být komunikační centrály doplňovány programovým RUNTIME modulem LogOS pro PLC řízení, které umožňuje realizovat potřebné řídící programy nad určitou skupinou procesních stanic a vytvořit tak druhou úroveň řídících programů podle konkrétních potřeb uživatele.
   Další velmi důležitou funkcí komunikačních centrál TELEMAT je vytváření standardních komunikačních protokolů umožňujících připojení měřících a řídících systémů jiných výrobců. Mezi realizované protokoly patří MODBUS RTU master, MODBUS RTU slave, SIMATIC 3964R procedura, SIPART DR22 a další.

Nahoru