. . :Obsluha zabezpečení objektu: . .|. . :Vizualizace a zadávání předvoleb: . .|. . :Konstrukce: . .|
. . :Konfigurace: . .|. . :Základní technické údaje: . .|
 
 


Operátorský panel Telemat (dále jen OP) je určený pro komunikaci PS Telemat s obsluhou v místě řízení technologie. Plní tři hlavní funkce: Obsluha zabezpečení objektu, vizualizace měření a stavů, zadávání předvoleb – „řízení technologie“.Operátorský panel TELEMATOP rozlišuje 20 přístupových kódů – 20 oprávněných uživatelů ke vstupu do jednoho objektu. Systém Telemat rozlišuje až 256 unikátních uživatelů pro všechny objekty připojené do systému. Kód tvoří čtyřmístné číslo. Správa přístupových kódů uživatelů se provádí z dispečinku, kam také při každém vstupu do objektu přijde informace, kdo v objektu vypnul, zapnul ostrahu. Tato informace se vypíše na tiskárně, případně uloží do databáze. Tím se dá sledovat i čas, který obsluha na objektu strávila.


Nahoru


Vizualizace měření a stavů, zadávání předvoleb
OP může zobrazovat veškerá měření a stavy připojené do PS Telemat. Dále lze z OP povelovat, měnit předvolby v PS Telemat.
K PS Telemat lze připojit více OP najednou, což umožňuje instalovat OP všude tam, kde je důležité sledovat, ovládat technologické procesy nebo u většího areálu vypínat, zapínat ostrahu v jednotlivých objektech.


OP obsahuje velký podsvícený dvouřádkový displej a dostatečně velkou klávesnici pro snadné ovládání. Klávesnice je řešena fóliově, tudíž nehrozí žádné znečištění vnitřních částí. Díky tomu muže být instalována i ve velice nepříznivých podmínkách. OP je určen pro zabudování do panelu.Náhled programu PEditK vytváření, úpravě a nahrávání projektu do OP slouží program PEdit. Tímto programem poměrně jednoduše vytvoříme projekt, který posléze nahrajeme po sériové lince do PS Telemat.Nahoru


Stupeň krytí:Vnější IP54
Rozměry ( Š x V x H ):175 x 220,8 x 43 mm
Napájení:24 Vss
Rozhranní:RS422